Персональні сторінки краєзнавців
Жулідов Віктор Леонідович

 

Жулідов Віктор Леонідович

Інженер-будівельник

Віктор Леонідович Жулідов народився 17 травня 1945 р. в м. Харкові. Закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут (нині Харківський національний університет будівництва та архітектури). Кандидат технічних наук (1991).

Краєзнавством Віктор Леонідович займається з 2011 року, відколи став членом клубу. Основні напрями його пошуків – увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні солдат, долі старих більшовиків, охорона культурної спадщини, некрополі Слобожанщини. Він часто виступає на краєзнавчих читаннях в ХДНБ з повідомленнями про події в культурному житті міста, бере участь у краєзнавчих заходах міста, зокрема, в науковій конференції «Слобожанські читання», має публікації.

Цінним є внесок Віктора Леонідовича у збереження пам’яті про тих членів клубу «Краєзнавець», як вже пішли з життя. Так, він упорядкував особистий архів П. М. Гаркуши, виступав з повідомленнями про Г. Р. Гуріну, І. Ю. Саратова, П. М. Гаркушу та інших, розшукує та відвідує поховання краєзнавців.

В. Л. Жулідов є громадським інспектором з охорони пам’яток історії та культури Харківської області.

Відзнаки. Подяки Харківської обласної ради та управління культури Харківської облдержадміністрації за сумлінну працю та особистий внесок у розвиток краєзнавства.

 

Література

Публікації В. Л. Жулідова

Публікації про В. Л. Жулідова

  • Жулідов Віктор Леонідович : до 70-річчя з дня народж. // Праці пам’яткознавців / Харків. худож. музей [та ін.]. – Харків, 2015. – Вип. 4. – С. 93–94.