Персональні сторінки краєзнавців
Черноморець Віталій Олександрович

 

Черноморець Віталій Олександрович

Військовий

Віталій Олександрович Черноморець народився 4 лютого 1949 р. в смт Пісочин Харківського району Харківської області. Закінчив Мінську військову школу за фахом «технік колісних машин». В 1968–1976 рр. перебував на військовій службі, потім працював за спеціальністю на підприємствах народного господарства. З 2009 р. – пенсіонер.

Протягом усього життя Віталій Олександрович захоплювався історією, літературою, образотворчим мистецтвом. В 2000 р. він став членом клубу «Краєзнавець» у ХДНБ ім. В.Г.Короленка. Його сучасні краєзнавчі зацікавлення – історія та видатні уродженці смт Пісочин Харківського району, діяльність купців Рижових. В.О.Черноморець був делегатом IV з’їзду Національної спілки краєзнавців України, бере активну участь у наукових краєзнавчих конференціях. Також він – член Міжрегіональної спілки письменників України та Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», громадський інспектор з охорони пам’яток історії та культури Харківської області, член топонімічної комісії Пісочинської селищної ради, для якої готує історичні довідки про селище. Багато співпрацює краєзнавець з Харківською обласною редколегією «Книги пам’яті України», для якої надав близько 100 біографічних довідок про земляків – учасників Другої світової війни. Віталій Олександрович є автором п'яти книг з історії Пісочина та кількох десятків публікацій у періодичних виданнях, зокрема в журналі «Краєзнавство», літературному альманасі «Харьковский мост».

Відзнаки: грамота від настоятеля Пісочинського Свято-Василівського храму (2007), почесна грамота управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації, подяка Всеукраїнської спілки краєзнавців (2008), Почесний член Національної спілки краєзнавців України (2008), творча премія Харківського міськвиконкому в галузі краєзнавства ім. Дмитра Багалія за книгу «Пісочинський Свято-Василівський храм» та збірку біографічних нарисів про видатних земляків «Однокласники» (2011), Почесний громадянин смт Пісочин (2011), грамота Харківської районної ради та Харківської райдержадміністрації (2013), грамоти Пісочинської селищної ради (2015, 2016) та Харківського обласного науково-методичного центру охорони культурної спадщини (2016), подяка Харківської районної ради та Харківської райдержадміністрації (2017).

 

Література

Публікації В. О. Черноморця

Публікації про В. О. Черноморця

  • Черноморец Виталий Александрович // Краеведы Слобожанщины : биогр. справ. / [сост.: В. О. Соловьев и др.]. – Харьков, 2011. – С. 147. – Загл. обл.: Краеведы Харьковщины.