Персональні сторінки краєзнавців
Шерстюк Тетяна Григорівна

 

Шерстюк Тетяна Григорівна

1921–2003

Бібліотекар-бібліограф

Тетяна Григорівна Шерстюк народилася 18 грудня 1921 року в м. Києві, а з 1925 р. мешкала в Харкові. Під час Другої світової війни вона перебувала в евакуації, де працювала у воєнторзі та у військовому шпиталі № 402 (м. Чирчик Узбецької РСР). Повернувшись у червні 1944 р. до Харкова, Т.Г.Шерстюк улаштувалася на роботу в ХДНБ ім. В.Г.Короленка на посаду завідувачки канцелярії, а вже через кілька місяців перейшла на бібліотечну роботу. В 1947 р. вона закінчила філологічний факультет Харківського державного університету ім. О.М.Горького (нині – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна), куди вступила ще напередодні війни в 1941 р. Понад півстоліття працювала в ХДНБ ім. В.Г.Короленка Тетяна Григорівна, де пройшла шлях від простого бібліотекаря до завідуючої відділом.

Дослідницький та організаторський хист Т.Г.Шерстюк цілком проявився в роботі з клубом «Краєзнавець». Вона була одним із його фундаторів у 1978 р., виступала на засіданнях з повідомленнями. Другою справою її життя стало дослідження і вивчення маловідомих сторінок історії Харкова та Слобожанщини. Саме вона встановила адресу, за якою зупинялася Леся Українка під час приїзду до Харкова, а в 1986 р. знайшла в харківській газеті «Наша неделя» за 26 листопада 1922 р. надрукований лист Михайла Булгакова. Про цю знахідку писав фаховий журнал «Вопросы литературы». Тетяна Григорівна була неабияким популяризатором краєзнавчих знань. В останнє десятиріччя її життя, коли інтерес до місцевої історії став загальним явищем, в харківській пресі було надруковано чимало публікацій Тетяни Григорівни про минуле і сучасне культурного життя Харкова.

У 2001 р. в серії «Краєзнавці Слобожанщини» вийшов друком біобібліографічний покажчик, який містить матеріали про життєвий і творчий шлях Тетяни Григорівни (див. «Публікації про Т.Г.Шерстюк»).

Відзнаки: Почесна грамота Міністерства культури СРСР, Грамота Президії Верховної ради Української РСР, медаль «За перемогу над Німеччиною». Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців (1995).

Тетяна Григорівна Шерстюк пішла з життя 18 жовтня 2003 р.

 

Література

Публікації Т. Г. Шерстюк

Публікації про Т. Г. Шерстюк