Персональні сторінки краєзнавців
Шуйський Ігор Володимирович

 

Шуйський Ігор Володимирович

Історик

Ігор Володимирович Шуйський народився 7 серпня 1967 р. в м. Харкові. В 1993 р. закінчив Харківський державний (нині національний) університет ім. В.Н.Каразіна за фахом історик, викладач історії і суспільно-політичних дисциплін. Відтоді працює науковим консультантом, старшим науковим редактором редакційно-видавничої групи з підготовки Харківського тому серії «Реабілітовані історією»: консультує авторів книги, досліджує архівні документи ЧК–ГПУ–НКВД–МГБ–КГБ та інших органів радянської влади. Співпрацює з Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору. Член наукових асоціацій, учасник багатьох наукових конференцій. Кандидат історичних наук.

У колі професійних і краєзнавчих інтересів І.В.Шуйського – політичні репресії 1920–1930-х рр. З членами харківського відділення громадської організації «Меморіал» він проводив пошукову роботу в місцях масових поховань жертв політичних репресій, брав участь у складанні списків загиблих, допомагав громадянам віднайти інформацію про долю їх репресованих родичів. Займався підготовкою Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років. Консультував з приводу харківського періоду життя академіка Л.Д.Ландау творчу групу кінострічки «Дау» компанії «Феномен Филмз». І.В.Шуйський – автор книги «Голодомор у першій столиці», багатьох публікацій у наукових виданнях і засобах масової інформації. За його участі були підготовлені тематичні телевізійні сюжети телеканалами «Интер», «ТВі» та ін. З 2009 р. Ігор Володимирович є активним членом клубу «Краєзнавець». Виступає з окремими доповідями, а також часто доповнює виступи інших доповідачів своїми повідомленнями, підготовленими на основі роботи з архівними та друкованими документами 1920–1930-х рр.

Відзнаки: лауреат Всеукраїнського журналістського конкурсу «ЗМІ – за міжетнічну толерантність і консолідацію суспільства» (2005), проведеного Державним комітетом України у справах національностей та міграції, Асоціацією національно-культурних об’єднань України, Почесний краєзнавець України (2015).

 

Література

Публікації І. В. Шуйського