Персональні сторінки краєзнавців
Безрукова Тетяна Миколаївна

 

Безрукова Тетяна Миколаївна

Педагог

Тетяна Миколаївна Безрукова народилася 9 липня 1957 р. в м. Семенівка Чернігівської області. Закінчила Харківський державний інститут культури та Центральний інститут підвищення кваліфікації керівних працівників і фахівців народного господарства у галузі патентної справи. Мешкає в смт Буди Харківського району Харківської області. Трудовий шлях розпочала в Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка, з 1995 р. керує роботою клубу «Краєзнавець» районного Центру дитячої та юнацької творчості Харківської районної ради.

Захоплення краєзнавством прийшло до Тетяни Миколаївни в середині 1990-х рр., відтоді вона є членом клубу «Краєзнавець» в ХДНБ ім. В.Г.Короленка, часто виступає з повідомленнями на краєзнавчих читаннях. Т.М.Безрукова – член Національної Спілки краєзнавців України, Харківського історико-археологічного товариства, Українського керамологічного товариства, громадський інспектор з охорони пам’яток Харківської області. До основних напрямків її досліджень належать історія Харківського району, історія фаянсового виробництва у Будах, діяльність визначних промисловців і меценатів ХІХ–ХХ ст. Кузнецових на теренах Харківщини, популяризація творчості відомих будянських керамістів. З ініціативи Т.М.Безрукової у 2007–2009 рр. у смт Буди встановлено меморіальні дошки на кількох історичних будівлях, вулицю «Район заводу будматеріалів» перейменовано на вулицю М.С.Кузнецова. Вона є авторкою кількох книг, статей до «Енциклопедії сучасної України», енциклопедичного словника «Харківщина», Харківського тому «Зводу пам’яток історії та культури України» та понад ста публікацій у різних виданнях, співавтором більше десяти теле- і радіосюжетів.

У 2017 р. в серії «Краєзнавці Слобожанщини» вийшов друком біобібліографічний покажчик, що відображає матеріали про життєвий і творчий шлях Тетяни Миколаївни. Електронна версія друкованого видання надає доступ до повних текстів понад 40 її статей, фотографії та відзнаки краєзнавця (див. «Публікації про Т.М.Безрукову»).

Відзнаки: Почесний краєзнавець України (2003), Почесний мешканець сел. Буди Харківського району (2007), грамоти Національної спілки краєзнавців України, Фонду рятування дітей та підлітків від наркотиків, Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Московського громадського фонду культури, подяки освітніх та позашкільних закладів, органів влади і місцевого самоврядування різних рівнів.

 

Література

Публікації Т. М. Безрукової

Публікації про Т. М. Безрукову