Персональні сторінки краєзнавців
Інгор Борис Лазарович

 

Інгор Борис Лазарович

1918–1985

Художник

Борис Лазарович Інгор народився в 1918 р. в м. Охтирка Сумської області (?). На початок Великої Вітчизняної війни був художником у клубі Львівського піхотного училища, потім воював на фронті. Після війни закінчив Харківський державний інститут культури і був направлений директором до Чернівецької філармонії, проте невдовзі повернувся до Харкова. Після відкриття Харківського телецентру багато років працював там художником. Автор численних дописів на мистецькі теми, а також малюнків на сторінках харківських газет (друкувався також під псевдонімами Б.Охтирський, Б.Квітень, Б.Лазаревич).

Б.Л.Інгор був членом трьох харківських клубів – «Краєзнавець», любителів книги та екслібрисистів. Спілкувався з книголюбами та екслібрисистами з багатьох міст Радянського Союзу. Зокрема, оформив два запрошення для гуртка любителів книги «Воронезький бібліофіл» при науковій бібліотеці Воронезького державного університету, листувався з московським мистецтвознавцем і колекціонером В.М.Москвіновим, (листи зберігаються в Центральному московському архіві-музеї особистих зібрань, ф. 190) та кіровським вченим і бібліофілом Є.Д.Петряєвим (Державний архів Кіровської області, ф. Р-139, оп.1а, д.12, л.130-133). Його ім’я й досі згадується на форумах екслібрисистів. Відомий серед фахівців як автор книжкових знаків, присвячених першодрукарю Івану Федорову, письменникам С.О.Єсеніну та О.С.Пушкіну. Так, у покажчику «А.С.Пушкин в книжном знаке» (Москва, 1999) є його екслібрис, виконаний для іншого члена клубу «Краєзнавець» Л.М.Строковського.

Виступи Б.Л.Інгоря на краєзнавчих читаннях у ХДНБ ім. В.Г.Короленка були присвячені творчості харківського письменника В.Т.Романенка, розвитку преси в Харкові у перші роки радянської влади, театру ім. О.С.Пушкіна, літературознавцю О.І.Білецькому.

Борис Лазарович Інгор помер у 1985 р.

____

Біографічна довідка підготовлена на основі спогадів і розрізнених відомостей з мережі Інтернет.

 

Література

Публікації Б. Л. Інгоря

  • Шернин, А. И. В краеведческий туристский поход по Кировской области : тематика и маршруты / А. И. Шернин ; [авт. обл. Б. Л. Ингорь]. – Киров : Кировск. обл. изд-во, 1941. – 44с.: ил. – (В помощь краеведу Кировской области ; вып. 4).

Публікації про Б. Л. Інгоря

  • Кремерман, С. Операция «Портрет» / Семен Кремерман // Дайджест–Е (Харьков). – 2005. – № 4 (апр.).
  • Партола, Я. В. Інгор Борис Лазарович / Я. В. Партола // Харківський Національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, 1917-2017 : мала енцикл. : у 2 т. / [редкол. : Вєркіна Т. Б. (голова) та ін.]. - Харків, 2017. - Т. 2. Театральне мистецтво. Загальноуніверситетські кафедри і підрозділи. - С. 184-185. - Бібліогр. наприкінці ст.

 

Додаткова інформація

Інгор Б. Л. Список публікацій