Краєзнавча діяльність Краєзнавча електронна бібліотека Клуб «Краєзнавець»
Шановні друзі!
Якщо бажаєте отримувати електронною поштою повідомлення про наші краєзнавчі заходи та інші новини, надішліть запит на нашу електронну адресуПерсональні сторінки краєзнавців
Інгор Борис Лазарович
Інгор
Борис Лазарович
1918–1985
Художник
Борис Лазарович Інгор народився в 1918 р. в м. Охтирка Сумської області (?). На початок Великої Вітчизняної війни був художником у клубі Львівського піхотного училища, потім воював на фронті. Після війни закінчив Харківський державний інститут культури і був направлений директором до Чернівецької філармонії, проте невдовзі повернувся до Харкова. Після відкриття Харківського телецентру багато років працював там художником. Автор численних дописів на мистецькі теми, а також малюнків на сторінках харківських газет (друкувався також під псевдонімами Б.Охтирський, Б.Квітень, Б.Лазаревич).
Б.Л.Інгор був членом трьох харківських клубів – «Краєзнавець», любителів книги та екслібрисистів. Спілкувався з книголюбами та екслібрисистами з багатьох міст Радянського Союзу. Зокрема, оформив два запрошення для гуртка любителів книги «Воронезький бібліофіл» при науковій бібліотеці Воронезького державного університету, листувався з московським мистецтвознавцем і колекціонером В.М.Москвіновим, (листи зберігаються в Центральному московському архіві-музеї особистих зібрань, ф. 190) та кіровським вченим і бібліофілом Є.Д.Петряєвим (Державний архів Кіровської області, ф. Р-139, оп.1а, д.12, л.130-133). Його ім’я й досі згадується на форумах екслібрисистів. Відомий серед фахівців як автор книжкових знаків, присвячених першодрукарю Івану Федорову, письменникам С.О.Єсеніну та О.С.Пушкіну. Так, у покажчику «А.С.Пушкин в книжном знаке» (Москва, 1999) є його екслібрис, виконаний для іншого члена клубу «Краєзнавець» Л.М.Строковського.
Виступи Б.Л.Інгоря на краєзнавчих читаннях у ХДНБ ім. В.Г.Короленка були присвячені творчості харківського письменника В.Т.Романенка, розвитку преси в Харкові у перші роки радянської влади, театру ім. О.С.Пушкіна, літературознавцю О.І.Білецькому.
Борис Лазарович Інгор помер у 1985 р.
____
Біографічна довідка підготовлена на основі спогадів і розрізнених відомостей з мережі Інтернет.
Література
Публікації Б. Л. Інгоря
- Шернин, А. И. В краеведческий туристский поход по Кировской области : тематика и маршруты / А. И. Шернин ; [авт. обл. Б. Л. Ингорь]. – Киров : Кировск. обл. изд-во, 1941. – 44с.: ил. – (В помощь краеведу Кировской области ; вып. 4).
Публікації про Б. Л. Інгоря
- Кремерман, С. Операция «Портрет» / Семен Кремерман // Дайджест–Е (Харьков). – 2005. – № 4 (апр.).
- Партола, Я. В. Інгор Борис Лазарович / Я. В. Партола // Харківський Національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, 1917-2017 : мала енцикл. : у 2 т. / [редкол. : Вєркіна Т. Б. (голова) та ін.]. - Харків, 2017. - Т. 2. Театральне мистецтво. Загальноуніверситетські кафедри і підрозділи. - С. 184-185. - Бібліогр. наприкінці ст.
Додаткова інформація
При використанні матеріалів, посилання на наш сайт обов'язкове.