Персональні сторінки краєзнавців
Зубов Микола Михайлович

 

Зубов Микола Михайлович

1945–2017

Інженер-механік

Микола Михайлович Зубов народився 21 січня 1945 р. В 1968 р. закінчив Харківський авіаційний інститут (нині Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут») за фахом «Двигуни літальних апаратів». Працював у галузі енергетики, зокрема, на посаді провідного інженера-випробувача енергетичного обладнання.

Краєзнавством Микола Михайлович захоплювався з юності, найбільше цікавився мистецьким життям краю та літературним краєзнавством, зокрема історією літератури другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст. В 1999 р. він став членом клубу «Краєзнавець». Його нечисленні, але ретельно підготовлені повідомлення були присвячені зв’язкам з Харковом В. Домонтовича, П. Куліша, М. Горького. Також краєзнавець упорядковував особистий архів одного з найстаріших членів клубу Миколи Олександровича Коржа, уклав іменний покажчик до його автобіографічної повісті «На віку, як на довгій ниві».

Микола Михайлович Зубов пішов із життя 7 жовтня 2017 р.

 

Література

Публікації М. М. Зубова

Публікації про М. М. Зубова

  • Зубов Николай Михайлович // Краеведы Слобожанщины : биогр. справ. / [сост.: В. О. Соловьев, С. А. Бахтина, Л. И. Мачулин и др.]. – Харьков, 2011. – С. 53. – Загл. обл.: Краеведы Харьковщины.