Персональні сторінки краєзнавців
Ніценко Євлалія Сергіївна

 

Ніценко Євлалія Сергіївна

1911–2001

Архітектор

Євлалія Сергіївна Ніценко народилася 15 грудня 1911 р. на ст. Лозова в родині ревізора руху Південної залізниці. Харків’янка з 1922 р. Вона закінчила будівельний технікум, потім Харківський інженерно-будівельний інститут (нині Харківський національний технічний університет будівництва і архітектури) за фахом «інженер-конструктор». Основним місцем її роботи став проектний інститут Південдіпроцемент. Із 40 років стажу останні 15 вона працювала архітектором промислових споруд, курирувала будівництво цементних заводів у містах Миколаєві-на-Дністрі, Вольську (Саратовська обл.), Амвросіївці та Єнакієвому (Донецька обл.).

Одним захопленням Євлалії Сергіївни були подорожі (вона мала кілька значків «Турист СРСР»), другим – музика: все життя вона грала на роялі, іноді читала лекції про музику в Харківській школі-інтернаті для незрячих дітей ім. В.Г.Короленка. Членом клубу «Краєзнавець» Є.С.Ніценко стала в 1983 р. Основною темою її досліджень було культурне життя Слобожанщини. Вона виступала на краєзнавчих читаннях з розповідями про перебування на Харківщині П.І.Чайковського, С.В.Рахманінова, С.С.Прокоф’єва та інших відомих композиторів, супроводжуючи свої виступи виконанням музичних творів. Автор кількох краєзнавчих публікацій (переважно, в місцевих газетах), а також спогадів про ХДНБ ім. В.Г.Короленка, читачем якої вона стала ще в 1920-ті рр.

Євлалія Сергіївна Ніценко пішла з життя 7 серпня 2001 р.

 

Література

Публікації Є. С. Ніценко

 

Дякуємо !

Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка вдячна сину Є.С.Ніценко Дмитрові Дмитровичу Солнишкіну за надані матеріали, а також Галині Миколаївні Каширіній за допомогу в підготовці інформації.