Персональні сторінки краєзнавців
Каширіна Галина Миколаївна

 

Каширіна Галина Миколаївна

1931–2016

Бібліотекар-бібліограф

Галина Миколаївна Каширіна народилася 31 серпня 1931 р. в Ленінграді (РФ), а у віці 13 років переїхала разом із батьками до Харкова. Вона закінчила географічний факультет Харківського державного університету ім. О.М.Горького (нині – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна), багато років захоплювалася подорожами, походами і сходженнями. Втім доля пов'язала її з Харківською державною науковою бібліотекою ім. В.Г.Короленка, де Галина Миколаївна працювала майже 30 років. Бібліотекар, головний бібліограф, завідувачка сектору краєзнавчої бібліографії та відділу краєзнавчої роботи – такі посади обіймала вона з 1959 до 1986 рр.

Галину Миколаївну Каширіну з повним правом можна назвати організатором краєзнавчого напрямку роботи ХДНБ ім. В.Г.Короленка. Ця її діяльність розпочалася в 1962 р., коли до штатного розкладу бібліотеки було введено посаду бібліографа-краєзнавця. В активі Галини Миколаївни – створення відділу краєзнавчої роботи, організація каталогів «Харківщина» і «Місцевий друк», укладання багатьох краєзнавчих бібліографічних посібників. І саме вона згуртувала навколо себе читачів-краєзнавців, які в 1978 р. утворили клуб «Краєзнавець».

У 2001 р. в серії «Краєзнавці Слобожанщини» вийшов друком біобібліографічний покажчик, який містить матеріали про життєвий і творчий шлях Галини Миколаївни (див. «Публікації про Г.М.Каширіну»).

Відзнаки: Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців (1995).

Галина Миколаївна Каширіна пішла з життя 19 вересня 2016 року.

 

Література

Публікації Г. М. Каширіної

Публікації про Г. М. Каширіну