Персональні сторінки краєзнавців
Смоленський Володимир Васильович

 

Смоленський Володимир Васильович

1926–1991

Машинобудівельник

Володимир Васильович Смоленський народився в 1926 р. в Росії. З дитячих років жив у Харкові. Багато років працював у Всесоюзному науково-дослідному інституті шахтного машинобудування. Кандидат технічних наук.

В.В.Смоленському була притаманна активна громадянська позиція. Він був членом клубу «Краєзнавець» майже від початку його утворення. Його доповіді та повідомлення на краєзнавчих читаннях, завжди цікаві та актуальні, стосувалися будівництва метрополітену в Харкові, забудови міста в XVII ст. та його планів, історії Покровського собору та Харківського Палацу піонерів, вихованцем якого він був у довоєнний час. Досі користуються попитом викреслені ним плани стародавнього Харкова, рукописні карти Слобожанщини, тематичні добірки газетних публікацій.

Іншим захопленням краєзнавця було виготовлення із сірників макетів харківських будівель. У відділі «Україніка» ХДНБ ім. В.Г.Короленка зберігаються виготовлені ним макети Харківської фортеці, Успенського і Покровського соборів, Харківського колегіуму, ХДНБ ім. В.Г.Короленка. Тісні стосунки підтримував Володимир Васильович також з обласним палацом піонерів (нині – Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості). Йому він присвятив свої спогади, доповнені малюнками і кресленнями, машинописні примірники яких зберігаються в ХДНБ (відділ «Україніка») і в музеї історії Палацу. Музею подарував Володимир Васильович і макет будівлі довоєнного Палацу піонерів.

Володимир Васильович Смоленський пішов із життя 8 січня 1991 р.

 

Література

Публікації В. В. Смоленського

Публікації про В. В. Смоленського

 

Веб-ресурси

Забуті українські могили. В 15 серії циклу відеоекскурсій «Харківські завулки» розповідається зокрема про В. В. Смоленського.