Персональні сторінки краєзнавців
Пушкар Віктор Іванович

 

Пушкар Віктор Іванович

Інженер-механік

Віктор Іванович Пушкар народився 27 березня 1945 року в м. Тюбінген (Німеччина). В червні–серпні разом з матір’ю перебував у фільтраційному таборі, в Україну повернувся у жовтні того ж року. З цього часу до 1961 року мешкав на Сумщині. В 1975 році закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут (нині Харківський національний університет будівництва та архітектури). Працював на посадах від слюсаря до головного механіка на Харківському заводі металоконструкцій, в територіальному будівельному об’єднанні «Харківжитлобуд» та об’єднанні «Харьковдрев». Нині – на пенсії.

Краєзнавством Віктор Іванович захопився наприкінці 1990-х рр., з 1997 є членом клубу «Краєзнавець». Головна тема його краєзнавчих досліджень – внесок етнічних німців у розвиток Слобожанщини. Це, зокрема, Максиміліан Гельферіх, Леопольд Кьоніг, Жорж Борман, Едуард Бергенгейм, Андрій Пільстрем, Микола фон Дітмар та інші. В. І. Пушкар є ініціатором створення і одним із авторів фільму «Этнические немцы Харькова».

Дослідник часто виступає на краєзнавчих читаннях в ХДНБ та в інших бібліотеках, є постійним учасником наукової конференції «Слобожанські читання». Громадський інспектор з охорони пам’яток історії та культури Харківської області. Член правління Харківського обласного товариства німців «Відергебурт», член лютеранської громади при євангелічно-лютеранській церкві Святого Вознесіння м. Харкова.

Відзнаки. Грамота ГО «Асоціація німців України» за перемогу у номінації «Науковий діяч. Історія» Всеукраїнського Конкурсу Авангарду німців України «Unsere besten 2020».

Контакти: PushkarViktor111@gmail.com, +380997173132.

 

Література

Публікації В. І. Пушкаря

Публікації про В. І. Пушкаря

  • Бахтина, С. А. Первые-Двадцатые Слобожанские чтения. История возникновения, становления и развития международной научной конференции : 1999–2016 гг. : итоги и планы на будущее / С. А. Бахтина // Культурна спадщина Слобожанщини : зб. наук. ст. / Харків. худож. музей та ін. ; [голов. ред. : Ю. І. Палкін]. – Харків, 2016. – Число 30. – С. 5–31. – С. 25–26: про В. И. Пушкаря.
  • Пушкар Віктор Іванович : до 70-річчя з дня народж. // Праці пам’яткознавців / Харків. худож. музей [та ін.]. – Харків, 2015. – Вип. 4. – С. 100–101: фото.

 

Додаткова інформація

Пушкар В. І. Список публікацій