Персональні сторінки краєзнавців
Столярова Анна Петрівна

 

Столярова Анна Петрівна

Інженер

Анна Петрівна Столярова народилася 21 липня 1937 р. в м. Ровеньки Луганської області. Закінчила Харківський політехнічний інститут (нині Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»), Народний університет при Харківському художньому музеї. Працювала в проектних організаціях Харкова. Член Всеукраїнського товариства «Спадщина» і товариства «Просвіта».

Краєзнавством Анна Петрівна займається з початку 1990-х років, з 1992 р. є членом клубу «Краєзнавець». Вона досліджує зв’язки з Харківщиною відомих українських діячів науки і культури – Лесі Українки, Т. Шевченка, І. Франка, І. Котляревського, Г. Сковороди та інших. Також краєзнавець підтримує стосунки з багатьма музейними закладами, зокрема з усіма музеями Лесі Українки в Україні, музеєм Т. Г. Шевченка в Торонто (Канада). Вона є ініціатором встановлення на фасаді ЗОШ № 3, що по вул. Лесі Українки в Харкові, меморіальної дошки про перебування видатної письменниці в нашому місті. Анна Петрівна – організатор культурно-просвітницьких заходів, у т. ч. серед учнівської та студентської молоді Харкова, учасник всеукраїнських і регіональних краєзнавчих конференцій, автор багатьох літературно-краєзнавчих публікацій. Вона бере активну участь у роботі клубу «Краєзнавець», виступає з повідомленнями на краєзнавчих читаннях.

Відзнаки: Почесний краєзнавець України, лауреат творчої премії Харківського міськвиконкому в галузі краєзнавства за літературно-краєзнавче дослідження «Харківська весна Лесі Українки» (2004), грамоти управління освіти Харківської облдержадміністрації, управління освіти Харківської міської ради, Головного управління з гуманітарних і соціальних питань Харківської міської ради.

 

Література

Публікації А. П. Столярової

Публікації про А. П. Столярову

  • Столярова Анна Петровна // Краеведы Слобожанщины : биогр. справ. / [сост.: В. О. Соловьев и др.]. – Харьков, 2011. – С. 129. – Загл. обл.: Краеведы Харьковщины.
  • Столяров Володимир Дмитрович, Столярова Ганна Петрівна : [до 75-річчя з дня народження] // Праці пам'яткознавців : ювіл. зб. наук. ст. з пам'яткоохорон. роботи / голов. ред. І. А. Шудрик. – Харків, 2012. – Вип. 2. – С. 41.
  • Букет, Є. Нова розвідка про генія : [кн. Г. П. Столярової «Слобожанський уклін Тарасові Шевченку» (Харків, 2009)] / Євген Букет // Слово Просвіти. – 2010. – 3 черв.

 

Додаткова інформація

Столярова А. П. Список публікацій (2000-2021)