Новини та події Клубу «Краєзнавець»

10/07/2018 Не стало Марії Семенівни Васильєвої

Не стало Марії Семенівни Васильєвої

10 липня 2018 р. на 80-му році пішла з життя член клубу «Краєзнавець» Марія Семенівна Васильєва. Останні 20 років вона була активним учасником краєзнавчого життя міста, виступала на краєзнавчих читаннях у ХДНБ ім. В. Г. Короленка, брала участь у науковій конференції «Слобожанські читання». У колі її інтересів були старовинні садиби Харківщини, історія мистецького життя, видатні особистості краю. Як громадський інспектор з охорони пам'яток культури Харківської області (з 2008 р.) Марія Семенівна брала участь у обстеженні поховань на міських кладовищах. За внесок у справу охорони культурної спадщини та розвиток краєзнавства Харківщини вона отримала грамоти управління культури Харківської облдержадміністрації (2005, 2008 рр.), подяку Національної спілки краєзнавців України (2008 р.). Світла їй пам’ять.

 

 

 

На цьому засіданні були присутні журналісти Леонід Строковський та Іван Марченко, науковці Іван Саратов та Борис Заскальков, співробітники відділу краєзнавчої роботи (нині відділ «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка) Тетяна Шерстюк, Галина Каширіна та Валентина Ярошик, які були ініціаторами його створення.

Докладніше: Клуб у цифрах і фактах :: Засновники клубу «Краєзнавець»

 

Краєзнавча електронна бібліотека пропонує:

В 1999 р. з метою популяризації діяльності дослідників краю відділ «Україніка» започаткував серію біобібліографічних посібників «Краєзнавці Слобожанщини».


  «Михайло Красиков – вчений, краєзнавець, поет»  

  «Наталія Петрівна Тріпутіна – бібліотекар, краєзнавець»  

  «Ігор Миколайович Лаврентьєв - архітектор, краєзнавець»