Новини та події Клубу «Краєзнавець»

25/05/2018 Ювілей клубу «Краєзнавець»

Ювілей клубу «Краєзнавець»

25 травня в рамках краєзнавчих читань у відділі «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка пройшли урочистості, присвячені 40-річчю клубу «Краєзнавець», що працює при ХДНБ ім. В. Г. Короленка з 1978 року.

До краєзнавців завітала делегація найближчих друзів і партнерів – істориків Харківського університету імені В. Н. Каразіна та співробітників Центру краєзнавства імені П. Т. Тронька на чолі з Сергієм Куделком, директором Центру, професором ХНУ ім. В. Н. Каразіна, головою Харківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, який також є і головою клубу.

Доцент Ольга Павлова зачитала присутнім вітальний адрес від голови НСКУ Олександра Реєнта. Потім відбулося вручення подяк від управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Центрального державного науково-технічного архіву України, університету імені В. Н. Каразіна та його структурних підрозділів. У вітаннях були відзначені безкорислива праця членів клубу, їхні здобутки в дослідженні минулого Слобожанщини, продовження кращих традицій краєзнавчого руху Харківщини.

Голова клубу Сергій Куделко та найактивніші члени Леонід Раєнко, Віктор Пушкар, Анна Столярова та Наталія Тріпутіна отримали подяки від ХДНБ ім. В. Г. Короленка за всебічну підтримку її краєзнавчої діяльності та створення позитивного іміджу в суспільстві. Подяками бібліотеки були відзначені й добрі друзі клубу – заступник директора Центру краєзнавства імені П. Т. Тронька Ольга Вовк та директор музею історії Харківського національного медичного університету Жаннета Перцева.

Також на святкуванні відбулася презентація нових краєзнавчих видань – «Книги пам'яті смт Пісочин», підготовленої членом клубу Віталієм Черноморцем, і монографій «ХІІ Археологічний з'їзд: передумови, перебіг подій, історичне значення» Ірини Скирди та «Проблеми освіти та виховання на сторінках православних періодичних видань Харківської єпархії 1862–1917 рр.» Ганни Бондаренко. Примірники цих книг автори подарували до фонду бібліотеки.

 

  Вітання голови НСКУ О. П. Реєнта

 

 

На цьому засіданні були присутні журналісти Леонід Строковський та Іван Марченко, науковці Іван Саратов та Борис Заскальков, співробітники відділу краєзнавчої роботи (нині відділ «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка) Тетяна Шерстюк, Галина Каширіна та Валентина Ярошик, які були ініціаторами його створення.

Докладніше: Клуб у цифрах і фактах :: Засновники клубу «Краєзнавець»

 

Краєзнавча електронна бібліотека пропонує:

В 1999 р. з метою популяризації діяльності дослідників краю відділ «Україніка» започаткував серію біобібліографічних посібників «Краєзнавці Слобожанщини».


  «Іван Юхимович Саратов – вчений, краєзнавець»  

  «Олександр Юрійович Лейбфрейд»  

  «Валерій Берлін»