Краєзнавча діяльність Краєзнавча електронна бібліотека Клуб «Краєзнавець» Харківщина в Інтернеті Тематичні проєкти Віртуальні виставки Наші друзі та партнери Контакти

Шановні друзі!

Якщо бажаєте отримувати електронною поштою повідомлення про наші краєзнавчі заходи та інші новини, надішліть запит на нашу електронну адресу

Краєзнавство Харківщини в Інтернеті - цікаві ресурси

Більшу частину учасників краєзнавчого руху сьогодні, як і завжди, становлять не стільки історики, природознавці, філологи, які вивчають свій край за родом діяльності, скільки пересічні громадяни, небайдужі до історії та сьогодення своєї малої Батьківщини. Наведені нижче ресурси створені як фахівцями, так і краєзнавцями-аматорами.
Принципи відбору - наявність повнотекстових, фактографічних чи ілюстративних матеріалів, змістовність, вільний доступ.

 

«Змиевское краеведение»

  Електронний науковий журнал
«Змиевское краеведение»

Заснований 2014 року Зміївським науковим краєзнавчим товариством. Періодичність виходу – 4 рази на рік. Кількість статей у номері 5–25. Публікуються дослідження, що стосуються історії та географії Зміївського району Харківської області.

До ресурсу »

 

 

«Мандруй Харківщиною»

  Сайт
«Мандруй Харківщиною»

Ресурс є одним з проєктів кампанії з цифрового перевтілення Харківщини, яку реалізують Google-Україна та обласна державна адміністрація. Він розповідає про туристичні пам’ятки області. Наразі міститься інформація про майже 100 культурних об’єктів, а також 3D тури, присвячені «родзинкам» регіону – Шарівській садибі, Держпрому, Сковородинівському музею Григорія Сковороди та деяким іншим визначним місцям. Сайт надає також практичну інформацію для потенційних туристів.

До ресурсу »

 

 

«Улицы и площади Харькова»

  Історико-інформаційний портал
«Улицы и площади Харькова»

Ведеться з 2009 року. Надає повний та поновлюваний список вулиць, історичні факти, відомості про походження назв, статті про вулиці та будинки, офіційні дані та думки містян щодо стану вулиц, доріг, будинків Харкова. Велика кількість фотографій старого та сучасного Харкова та відеопрогулянки містом. Новини.

До ресурсу »

 

 

«Харківщина»

  Вебпроєкт Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки
«Харківщина»

Започаткований у 2001 році. Надає історичний нарис про Харківщину та стислі відомості про райони області, біографічні довідки Почесних громадян Харкова й області, туристичне он-лайн лото «Знайомтесь, Харківщина!», інформацію про пам`ятники історії та культури, встановлені на Харківщині з 1990 року. Календар знаменних і пам`ятних дат Харківської області (випуски з 2009 року) містить матеріали про визначні події історії, суспільно-політичного, громадського та культурного життя області, ювілеї уродженців краю та видатних діячів, життя і діяльність яких пов'язані з Харківщиною.

До ресурсу »

 

 

«Харьков: новое о знакомых местах»

  Блог
«Харьков: новое о знакомых местах»

Ведеться з 2010 року. Основні теми – харківські вулиці (Пушкінська, Сумська, Кооперативна, Гоголя, Мельникова та ін.), споруди (Держпром, Сумський ринок, готелі, клуби, стадіон «Динамо»), архітектори (Бекетов, Естрович). Сайт містить велику кількість рідкісних та маловідомих фотографій Харкова.

До ресурсу »

 

 

ProSlovo / Будинок «Слово»

  Проєкт
ProSlovo / Будинок «Слово»

Започаткований у 2017 р. Розповідає про історію письменницького будинку, долі його мешканців. Розміщені літературна мапа Харкова 1920-1930-х рр. та 3D проєкція будівлі з зазначенням мешканців квартир, фрагменти листів Івана Дніпровського до дружини, фото, уривки зі спогадів тощо.

До ресурсу »

 

 

Харків, що манить

  Сайт
Харків, що манить

Сайт пропонує матеріали з історії Харкова та Слобожанщини з різних епох. Пріоритет його авторів – «згадати про тих видатних мешканців нашого міста, які були відомі у давнину або досі відомі за кордоном, але практично забуті у самому Харкові».

До ресурсу »