Персональні сторінки краєзнавців
Раєнко Леонід Вадимович

 

Раєнко Леонід Вадимович

Будівельник

Леонід Вадимович Раєнко народився 25 вересня 1952 р. в Харкові. В 1978 р. екстерном закінчив Волзьке військово-будівельне училище, а в 1987 р. – Харківський інженерно-будівельний інститут (нині – Харківський національний університет будівництва та архітектури). В 1970–1982 рр. перебував на військовій службі, після звільнення з лав армії мешкає в Харкові, працював у пожежній охороні. У 1998 р. вийшов на пенсію в званні майора внутрішньої служби.

Юнацька мрія Л.В.Раєнка закінчити історико-архівний інститут не збулася, та історико-краєзнавчими дослідженнями він займається багато років, а після виходу на пенсію став одним із найактивніших членів клубу «Краєзнавець» і нині є заступником голови. Можливо, свою роль у такому зацікавленні відіграв той факт, що серед родичів Леоніда Вадимовича є багато відомих у Харкові родин та особистостей – Шостенки, Дмитрієви, військовий хірург П.В.Мандрика.

Понад 40 років краєзнавець збирає літературу та різноманітні публікації, що мають відношення до Харківщини. Свою бібліотеку, що є однією з найповніших приватних краєзнавчих колекцій Харкова, він хоче згодом передати Харківській організації Національної спілки краєзнавців України. Інше захоплення усього його життя – це філателія: він ретельно відслідковує поштові марки та конверти, тематика яких пов’язана з Харківщиною. А справою останнього десятиліття стало укладання Харківського енциклопедичного словника (разом з В.О.Соловйовим). Крім того, Л.В.Раєнко щорічно бере участь у Слобожанських читаннях, відвідує найзначніші краєзнавчі заходи, що проходять у Харкові та області. Без перебільшення Леоніда Вадимовича можна назвати душею клубу: він не забуває дні народження та дні пам’яті краєзнавців, організує допомогу тим, хто її потребує, ініціює екскурсії до музеїв і спільні поїздки на заходи.

Відзнаки: Заслужений філателіст України (1991), Почесна грамота Харківської облдержадміністрації (2017).

 

Література

Публікації Л. В. Раєнка

Публікації про Л. В. Раєнка

  • Раенко Леонид Вадимович // Краеведы Слобожанщины : биогр. справ. / [сост.: В. О. Соловьев и др.]. – Харьков, 2011. – С. 113-114. – Загл. обл.: Краеведы Харьковщины.
  • Раенко Леонид Вадимович // Праці пам'яткознавців : ювіл. зб. наук. ст. з пам'яткоохорон. роботи / голов. ред. І. А. Шудрик. – Харків, 2012. – Вип. 2. – С. 158 : фото.