Персональні сторінки краєзнавців
Берлін Валерій Давидович

 

Берлін Валерій Давидович

Культуролог

Валерій Давидович Берлін народився 28 серпня 1938 р. в м. Миколаєві. Закінчив історико-філологічний факультет педагогічного інституту м. Комсомольськ-на-Амурі (РФ). З 1962 р. живе в Харкові. Працював перекладачем, коректором, науковим співробітником меморіального музею І.Ю.Рєпіна в Чугуєві, лектором товариства «Знання» і Товариства охорони пам'яток історії та культури, педагогом з шахмат у дитячій спортивній школі. Член Спілки журналістів України.

Багато років В.Д.Берлін вивчає маловідомі сторінки історії культурного життя краю, досліджує харківські періоди життя або зв’язки з Харківщиною відомих діячів культури – З.І.Серебрякової, І.Ю.Рєпіна, Ф.І.Шаляпіна, С.І.Рахманінова, І.Й.Дунаєвського, К.І.Шульженко, Е.Г.Казакевича, М.М.Синельникова та багатьох інших. Членом клубу «Краєзнавець» Валерій Давидович є майже від початку його заснування – з 1979 р., виступає на краєзнавчих читаннях, презентує свої нові видання. Він є автором семи книг, багатьох наукових і науково-популярних публікацій, друкувався в журналах «Прапор», «Огонек», «Музыкальная жизнь», «Театральная жизнь», «Крестьянка» та ін.

У 2003 р. в серії «Краєзнавці Слобожанщини» вийшов друком біобібліографічний покажчик, який містить матеріали про життєвий і творчий шлях Валерія Давидовича (див. «Публікації про В.Д.Берліна»).

Відзнаки: медаль Міжнародного союзу музичних діячів за книгу «Бессмертный человек с разными песнями (Ф.И.Шаляпин и харьковчане)» (2007), дипломи журналістських конкурсів.

 

Література

Публікації В. Д. Берліна

Публікації про В. Д. Берліна

 

Додаткова інформація

Берлин В. Д. Творческая автобиография